Yasmina Lokmanoğlu, Türkiye Kent Konseyleri Platformu 24. Dönem Başkanı Oldu.
  • Anasayfa
  • Genel
  • Yasmina Lokmanoğlu, Türkiye Kent Konseyleri Platformu 24. Dönem Başkanı Oldu.

Yasmina Lokmanoğlu, Türkiye Kent Konseyleri Platformu 24. Dönem Başkanı Oldu.

By In Genel, Haberler On 4 Mayıs 2018


TÜRKİYE KENT KONSEYLERİ PLATFORMU 24. GENEL KURULU YAPILDI.

Mersin Kent Konseyi’nin de üye olduğu Türkiye Kent Konseyleri Platformu’nun 24. Genel Kurul Toplantısı Mersin Kent Konseyi ev sahipliğinde 27 – 29 Nisan 2018 tarihlerinde Mersin Hilton Oteli’nde gerçekleşti. 
Türkiye Kent Konseyleri Platformu 24. Dönem Başkanlığı, 23. Dönem ve Maltepe Kent Konseyi Başkanı Ozan Demir tarafından Mersin Kent Konseyi Başkanı Yasmina Lokmanoğlu’na düzenlenen törenle devredildi.
Genel Kurul, Mersin Kent Konseyi Başkanı Yasmina Lokmanoğlu’nun açılış konuşmasıyla başladı. 23. Dönem ve İstanbul/Maltepe Kent Konseyi Başkanı Ozan Demir’in konuşmasının ardından Mersin Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Kerim Tufan bir konuşma yaparak, misafirlere hoş geldiniz dediler.
Mersin Kent Konseyi ev sahipliğinde daha iyi ve daha yaşanabilir kentler oluşturulmasına katkı sunmak üzere bir araya gelinen ve “Çevre” temasıyla gerçekleştirilen 24. Türkiye Kent Konseyleri Platformu Genel Kurulu birinci oturumunda; Merkez Valisi Doç. Dr. Yusuf Erbay “Kent Konseyleri”, Çevre Mühendisleri Odası Genel Başkanı Baran Bozoğlu “İklim Değişikliği ve Paris Sözleşmesi”, Mersin Üniversitesi Mimarlık Fakültesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Esra Şahin Burat “İklim Mücadelesinin Etiği, Estetiği ve Tekniği”, Gazi Üniversitesi’nden Çevre Hukuku Uzmanı Doç. Dr. Süheyla Suzan Alıca “Kent ve Çevre”, Elektrik Mühendisleri Odası Samsun Şube Başkanı Mehmet Özdağ “Türkiye’nin Enerji Görünümü ve Nükleer Enerji Tercihleri” konularında sunum yaptılar. İkinci oturumda katılımcılar konuşmacılar ile soru-cevap şeklinde interaktif bir toplantı gerçekleştirdiler.
Toplantının ikinci gününde Merkez Valisi Doç. Dr. Yusuf Erbay moderatörlüğünde “Dünden Bugüne, Bugünden Yarına Kent Konseyleri” çerçevesinde yönetmelik ve tüzük tartışması yapıldı.
Toplantı sonrasında katılımcılar tarihi ve doğal güzelliğe sahip Tarsus’ta yapılan kültür gezisinin ardından şehrimizden ayrıldılar.

 

 

 

Mersin Kent Konseyi ev sahipliğinde gerçekleşen Türkiye Kent Konseyleri Platformu 24. Genel Kurul Toplantı öncesinde, platform yürütme kurulu üyeleri, toplantının gerçekleşmesinde desteklerini esirgemeyen paydaşlarımız; Mersin Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Kerim Tufan’ı, Mersin Barosu Başkan Yardımcısı Av. Gazi Özdemir’i, Mersin Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Ayhan Kızıltan’ı ve Mersin Deniz Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Cihat Lokmanoğlu’nu ziyaret ettiler.